Rádiová síť PCO Bara Hradec Králové

Kromě klasického připojení pomocí pevné telefonní linky a GSM/GPRS/LAN provozujeme vlastní rádiovou síť sběrných stanic.


mapa pco
Obrázek - síť sběrných stanic PCO Bara HK

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody zmíněných způsobů přenosu?

Telefonní linka

Přenos po telefonní lince sice nevyžaduje žádné finance navíc (pokud je v objektu již zavedena pevná telefonní linka), je však snadno napadnutelný (zloděj telefonní linku "přestřihne"). O takovémto napadnutí se může dispečer PCO dozvědět až za 24 hodin, během této doby pak může dojít k vyloupení Vašeho objektu. Nevýhodou je rovněž platba za přenos každé zprávy z ústředny EZS na dispečink PCO rovnající se poplatku za telefonní hovor.

GSM sítě

V případě přenosu s využitím sítí GSM již musíte počítat s investicí do nákupu GSM vysílače. Navíc lze signál "zarušit" a tím znemožnit dispečerovi PCO správně vyhodnotit, co se v objektu děje (výpadky signálu GSM jsou běžnou záležitostí, proto se neposuzují jako poplachový stav). I u tohoto druhu přenosu platíte za jednotlivé zasílání zpráv z objektu na PCO.

GPRS/LAN

Využití mobilní datové sítě operátorů T-Mobile, O2 nebo Vodafone, případně propojení komunikátoru do podnikové sítě LAN pro přenost poplachových zpráv z EZS na PCO. Tato služba je spoplatněna paušálním poplatkem, který určuje operátor přenosové trasy a pohybuje se v rozsahu 100-150Kč/měsíc bez DPH. Výhodou je rychlé předání zpráv na PCO BaraHk praktycky z jakéhokoliv místa, kde je pokrytí  některým ze signálů GSM/GPRS/UMTS/3G/4G. Nevýhody pak jsou stejné jako u GSM.

Privátní rádiová síť

Naproti tomu přenos privátní rádiovou sítí je v současnosti nejbezpečnějším a nejrychlejším typem přenosu informací z objektu na PCO. Spojení ústředny EZS s dispečinkem PCO je ve většině případů kontrolováno každých 5 minut, což umožňuje stálou kontrolu nad objektem. Samotný poplach se na PCO přenese do 3 sekund. Někteří provozovatelé rádiových PCO zapůjčují za účelem střežení objektů vysílače zdarma a pouze paušálně zpoplatňují rádiové přenosy , a to bez ohledu na množství přenesených informací. To umožňuje majitelům objektů naplno využít možností svých ústředen EZS a zasílat tak bez rizika vysokých poplatků například informace o všech příchodech, odchodech a technických stavech, které ústředna EZS posílá na PCO.Více na informačním serveru provozovatelů rádiových sítí NAM Global.
volejte
495 000 210
602 124 435
604 280 259
777 063 790
novinky
29.08.
Pracovní příležitost !

Přijmeme pracovníka výjezdové zásahové skupiny PCO na pracoviště Hradec Králové. Podmínkou je platný zbrojní průkaz. Profesní životopis prosím zasílejte na podatelna@barahk.cz

20.12.
Nové ceny

Od 1.1.2014 nové ceny za připojení objektu.

23.03.
Nové certifikáty

Zveřejnili jsme pro Vás nové certifikáty ISO 9001 a ISO 14001.